Az egyesület célja

1.  Az Egyesület célja , hogy önszerveződő társadalmi egyesületként részt vegyen Rönök meglévő környezeti értékeinek megóvásában, és hozzájáruljon a környezetbarát településfejlesztés megvalósításához.
  2. Az Egyesület célja, hogy részt vegyen a következő önkormányzati feladatokban: településfejlesztés, településrendezés; épített és természeti környezet védelme; helyi közutak és közterületek fenntartása; köztisztaság és településtisztaság biztosítása; közbiztonság helyi feladatainak megoldása; egészségügyi, szociális ellátásról, valamint a gyermek és ifjúsági feladatokról való gondoskodás; egészséges életmód közösségi feltételeinek elősegítése; közösségi tér biztosítása; közművelődési, sport, tudományos, művészeti tevékenység.

Az egyesület tevékenységei

• Az egyesület céljának megfelelően az alábbi (konkrét) közhasznú tevékenységet fejti ki

1. egészségmegőrzés, betegségmegelőzés, gyógyító és egészségügyi rehabilitációs tevékeny

2. szociális tevékenység, családsegítés, időskorúak gondozása